Oršić odgovorio na pitanje je li zadovoljan minutažom u hrvatskoj reprezentaciji

Hrvatska je sinoć na Maksimiru pobijedila Dansku 2:1 i kolo prije kraja grupne faze Lige nacija od nje preuzela prvo mjesto u skupini te ima odlične šanse da u posljednjem kolu protiv Austrije izbori Final Four ovog natjecanja.

Nakon dosadnih prvih 45 minuta Hrvatska je u nastavku zaigrala puno brže i bolje i na kraju je zasluženo slavila. Strijelac pobjedničkog gola Lovro Majer je ušao s klupe, a Dalić je u drugih 45 minuta dao priliku i Oršiću, Petkoviću te Vlašiću.

”Pokazali smo kvalitetu jučer. Bio je mali period kad su Danci dominirali, ali ne možeš biti glavni 90 minuta, i protivnik mora imati svoje dobro razdoblje. Austrija? Vidjet ćemo što će izbornik odlučiti. Boli nas taj poraz u Osijeku 0:3 i želimo im vratiti.”

Vlašić je ovo ljeto iz West Hama stigao kod Ivana Jurića u Torinu i izgleda odlično. ”Fizički se osjećam isto, ali mentalno puno bolje. Svakom je igraču najbitnije da igra. Nema ljutnje kad se ne igra. Imamo kvalitetne igrače i nema se tko za što žaliti. Izbornik ima i problema jer imamo vrhunske igrače. Moja pozicija? Nemam problema na koju me god izbornik postavi.”

Mnogi su željeli da Mislav Oršić nakon fenomenalnih partija u Dinamu dobije šansu od prve minute. On pak kaže da je zadovoljan minutažom.

”Svako ima svoju ulogu ovdje, ja sam sretan što sam ovdje s takvim igračima i kad god dobijem priliku, dat ću sve od sebe da pomognem. Boli nas poraz iz Osijeka od Austrije, bili smo bolji u prvom poluvremenu i na kraju izgubili 0:3. To je nevjerojatno, nadam se da ćemo im vratiti u Austriji. Mi smo sve ove utakmice odigrali jako dobro osim te. Ako bude tako i na SP-u, ne trebamo se bojati”, zaključio je igrač Dinama.