POGLEDAJTE SNIMKU: Gorica žestoko oštećena protiv Dinama!

Utakmicu 17. kola HNL-a između Dinama i Gorice obilježila je situacija iz 88. minute utakmice o kojoj se priča i jutro nakon susreta.

Dinamo je pobijedio rezultatom 4:3, ali je u toj 88. minuti u vodstvu još uvijek bila Gorica. Mario Zebec je prilikom pokušaja izbijanja lopte od strane Muse Muhammeda svirao kazneni udarac za Dinamo zbog prekršaja nad Petkovićem.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ SPORNU SITUACIJU OD 5:03 NA VIDEU

Problem nije kazneni udarac, iako ni oko njega ne postoji jasan konsenzus, već ono što se dogodilo ranije, a riječ je o ubacivanju rukom koje je izveo Atiemwen.

Radilo se u autu koji Dinamo uopće nije trebao dobiti. Suci su ga dosudili misleći da je nakon Oršićevog ubačaja s lijeve strane loptu rukom dotaknuo vratar Gorice, Ivan Banić.

Iz donje snimke susreta se jasno vidi da je Banić prije nego što će lopta doći maknuo svoju ruku te da nije dirao loptu prije nego je napustila teren. Dinamo je nakon toga izveo aut, iznudio penal i zabio za izjednačenje, a kasnije i za pobjedu.