PRVI ASISTENT: Bivši Hajdukov branič osvojio mađarski Kup i bio jedan od najboljih igrača!

Nekadašnjem mladom rerprezentativcu Tonćiju Kukoču sjajno ide u Mađarskoj. Njegov klub Honved osvojio je tamošnji Kup, inače osmi u povijesti i prvi trofej nakon čak 11 godina čekanja. Kukoč je odigrao važnu ulogu za Honved jer je u devet utakmica zabio dva gola i podijelio pet asistencija.

Lijevi branič mađarske ekipe tako je postao najbolji asistent tog natjecanja, društvo mu u svlačionici pravi još jedan Hrvat, 34-godišnji stoper Ivan Lovrić. 29-godišnji Tonći je karijeru počeo u splitskom Hajduku odakle se otisnuo u inozemstvo.

Nastupao je u nekoliko talijanskih klubova poput Livorna, Come i Brescije, jednu sezonu je bio član CSKA iz Sofije te ubrzo postao miljenik navijača. Za mladu selekciju Vatrenih do 21 godine skupio je tri nastupa ali nikada nije došao do izabrane A vrste.

U Budimpešti se nalazi od 2018. godine i ovo mu je najuspješnija sezona u karijeri jer je nedavno osvojio i nacionalno prvenstvo.

NIJE MOGLO BOLJE: Španjolska La Liga se vraća danas i to derbijem velikih gradskih rivala!