SLAVI SE VELIKA POBJEDA: Evo što je trener Dinama rekao nakon derbija!

Nakon tri i pol godine Dinamo je slavio u najvećem derbiju hrvatskog nogometa na Poljudu. Plavi su bili bolji s 1:0 od najvećeg rivala Hajduka, a jedini pogodak na utakmici postigao je napadač Bruno Petković.

Veliku pobjedu svog Dinama prokomentirao je trener Sergej Jakirović:

“Čestitao bih dečkima na borbenoj utakmici, nije bilo nimalo jednostavno, vjetar se mijenjao iz minute u minutu. Možda smo malo griješili na početku, Hajduk je tad imao dvije šanse, ali kasnije kad smo stavili posjed pod kontrolu onda smo bili bolji. Znali smo da će kod Hajduka u drugom dijelu ući još jedan napadač, ali probleme nam je radio vjetar koji je promijenio smjer”, rekao je Jakirović pa dodao:

Petković je u hrvatskoj reprezentaciji pokazao koliko je važan. Zdrav je i falio nam je, nagradio se danas pogotkom. Na Baturini se vidjelo da je prije pauze malo fizički pao, ali odmah nakon Rudeša je rekao da će napraviti sve da bude spreman za danas i jako sam zadovoljan kako je odigrao. Ja sam jučer najavio da čovjek sudi po pravilima, nema veze koji je faul, je li prvi ili peti. Bilo nam je to malo i opterećenje jer je Pierre-Gabriel rano dobio karton, a onda i Ristovski. Mislio sam da ćemo na poluvremenu vaditi jednog od njih, ali obojica su stabilizirali. Čuo sam da Dinamo dugo nije dobio na Poljudu, ne mogu vjerovati da je toliko dugo prošlo. Vidi se koliko je to teško za postići.”

Dinamo je ovom pobjedom preskočio Hajduk na tablici i ima pet bodova manje od Rijeke uz utakmicu manje.