SLAVLJE SPLITSKE MLADOSTI: Juniori Hajduka srušili Dinamo i osvojili naslov prvaka!

Juniorska ekipa Hajduka je u derbiju prvenstva slavila protiv Dinama minimalnih 1:0 i tako osigurala titulu u HNL-u. Prvi je to naslov Bilih tića od 2012. godine, dok Dinamo šansu za trofej ima u finalu Kupa protiv mladih Osječana.

Pogodak odluke na terenu Hitrec-Kacian je zabio ofenzivni vezni Madžid Šošić nakon ubačaja iz kornera u 68. minuti dvoboja. Modri su cijeli drugo poluvrijeme imali igrača manje jer je Dominik Braun zaradio drugi žuti karton u 45. minuti. Inače, prije tri dana je upravo Dinamo slavio u Splitu protiv Hajduka 3:1 u sklopu polufinala hrvatskog Kupa.

Sada su im Splićani vratili te osigurali da titula dođe u grad podno Marjana, Hajduk je na gostovanje u glavni grad stigao kao vodeći na ljestvici (64 boda) s devet bodova prednosti tri kola prije kraja, dovoljan je bio i remi kako bi matematički osigurali prvo mjesto.

U omladinskom pogonu Bijelih sigurno ima dosta potencijala za prvu momčad, zadnji primjeri su Stipe Biuk i Marin Ljubičić.