ŠPANJOLCI LIKUJU: “Villarreal je Manchester City Europske lige, a Dinamo je bio…”

Villarreal ipak nije dopustio iznenađenje u četvrtfinalnom susretu Europske lige protiv zagrebačkog Dinama. ‘Žuta podmornica’ se s ukupnim rezultatom 3:1 plasirala u polufinale Europske lige gdje će igrati protiv slavnog Arsenala.

Popularna Marca hvali Villarreal i njihovog trenera Unai Emerya pa tako pišu:

“Villarreal je Manchester City Europske lige, Emeryjeva momčad jedina je uz Guardiolinu koja još nema poraz u Europi ove sezone!”.

U izjednačenoj utakmici, piše dalje Marca, Villarreal je zadao ubojit udarac u 38. minuti, napravio veliki korak prema polufinalu, bila je to akcija iz knjige. Onda je Moreno naplatio još jednu pogrešku hrvatske momčadi.

Bio je Dinamo hrabriji u nastavku, ali bilo je kasno. Oršić je bio najbolji kod Dinama, a Livaković je priredio jednu od onih obrana kojima je dokazao zašto je internacionalna klasa. Oršić je zabio i premda je bilo malo napetosti, Villarreal je izdržao da ne upadne u veće nevolje.

As je u prvi plan stavio priču oko polufinala s Arsenalom. “Gerard Moreno preuzima palicu od Riquelmea”, naslov je teksta nakon pobjede nad Dinamom, naravno, radi se o tužnom polufinalu Lige prvaka 2006. kad je veliki idol navijača Riquelme baš protiv Arsenala promašio kazneni udarac i Topnici su otišli u finale.

NAVIJAČI U DELIRIJU: MODRIĆ BRUTALNO SPUSTIO PIQUEU NAKON EL CLASICA!