SVAKA ČAST: Bivši mladi Kockasti za pola sata zabio hat-trick u kvalifikacijama za EL!

Kazahstanska Astana je bez previše stresa svladala andorsku Santa Colomu u drugom pretkolu Europske lige. Utakmica je završila 4:1 nakon razočaravajućeg remija Astane na gostovanju u Andori, inače Osijek je 2017. godine izbacio Colomu u prvom pretkolu kvalifikacija.

Najzaslužniji za pobjedu bio je naš igrač Marin Tomasov, ušao je u igru tijekom 60. minute i uspio kompletirati hat-trick! Gosti su poveli već u sedmoj minuti, no domaćin se vratio golom Sigurjonssona iz kaznenog udarca u 24. minuti, s tim se rezultatom otišlo na odmor.

Nastavak je potpuno pripao kazahstanskom predstavniku, bivši mladi Vatreni je zabio prvi gol u 73. minuti a šest minuta kasnije povisio na nedostižnih 3:1. Sjajan dan je zaokružio hat-trickom u sudačkoj nadoknadi.

Astana će u trećem pretkolu igrati protiv malteške Vallete. Tomasov je imao obećavajuću igračku karijeru kada je počeo igrati u Zadru ali je negdje zapelo. 31-godišnjak je još nastupao za Hajduk, Munchen 1860 te Rijeku.

Ima jedan nastup za A vrstu Hrvatske i devet utakmica za mladu reprezentaciju.