USAMLJENI NA VRHU: Rusija uz puno muke svladala Sloveniju!

Danas su nastavljene europske kvalifikacije za odlazak na Svjetsko prvenstvo 2022. godine u Katar. U ranijem terminu igrali su Rusija i Slovenija.

Rusi su u prvom kolu uz mnogo problema ipak srušili Maltu na gostovanju, bilo je 3:1 za Ruse. No, danas ih je čekao puno jači izazov ali su opravdali status favorita. Naime, Rusija je upisala važnu pobjedu 2:1 protiv Slovenije.

Sve je već bilo odrađeno u prvom poluvremenu. Sjajni napadač Zenita, Artem Dzyuba, zabio je dva gola (26. i 35. minuta), dok je počasni gol za Slovence postigao Iličić u 36. miinuti.

Matjaž Kek i njegovi izabranici mogu žaliti barem za bodom jer su imali 10 udaraca prema vratima Rusije ali rezultat se nije mijenjao u drugom poluvremenu. Tako su naši susjedi došli do prvog poraza nakon što su u prvom kolu iznenađujuće svladali Hrvatsku.

Kasnije će igrati Hrvatska – Cipar te Slovačka – Malta.