ZAKUCANI NA DNU TABLICE: Jedan od najuglednijih europskih klubova klizi prema drugoj ligi!

Svaki pravi nogometni fan dobro zna kako je period 2000-2010 u francuskom nogometu bio zadužen za Olympique Lyon. Od 2002, pa sve do 2008. godine ‘Lavovi’ su osvojili čak sedam naslova francuskog prvenstva.

Znali su igrati važnu ulogu u Ligi prvaka gdje su najviše došli do četvrtfinala. Zanimljivo, kada je prestala dominacija u domaćem nogometu onda su 2010. godine došli i do polufinala gdje je jači bio njemački Bayern Munchen. Potom je stigla dominacija PSG-a koji je ulagao ogromne iznose u nove igrače, a Lyon to nije mogao pratiti. Utjeha im je francuski Kup i Superkup 2012. godine.

Lyon je prošlu sezonu završio na sedmom mjestu što znači da nema europskog nogometa ove sezone. Navijači su se ponadali kako će se momčad dobro pojačati kako bi konkurirali za europski nogomet sljedeće sezone, ali čini se kako ništa od toga. Lyon ima katastrofalno otvaranje ove sezone!

Naime, danas su u sklopu sedmog kola izgubili na gostovanju kod Reimsa 0:2. Domaća je momčad došla u vodstvo na kraju prvog poluvremena, a strijelac je bio Marshall Munetsi. Konačni rezultat postavlja Yunis Abdelhamid pogotkom u 71. minuti.

Hrvatski nogometaši Duje Ćaleta-Car i Dejan Lovren nisu nastupili za Lyon. Bila je to druga utakmica, ali i drugi poraz talijanskog trenera Fabija Grossa na klupi Lyona, koji je trenutno posljednja momčad francuskog prvenstva te i dalje nema pobjedu nakon sedam kola.