EUROPSKA LIGA: Fantastične uzvratne utakmice! Finaliste smo saznali tek u posljednjim trenucima! Ajax i Man. United za Ligu prvaka!

Odličnu večer priredila nam je Europska liga. Opet smo vidjeli puno golova, a finaliste nismo znali sve do posljednjeg sučevog zvižduka! U finalu će igrati Ajax i Manchester United.

Ajax izdržao u Lyonu

Prva utakmica bila je pravi spektakl. Ajax je uništio Francuze 4:1, ali uzvrat je opet donio puno golova. Nizozemci su poveli u 27. minuti preko Dolberga. Svi su već vidjeli Ajax u finalu, ali onda se ukazao čudesni Lacazette koji u samo dvije minute postiže dva pogotka i dovodi ovaj dvoboj u neizvjenost. Najbolji napadač Lyona to je postigao u 45. i 45.+1. minuti.

Lyon je nastavio dominirati utakmicom, imao je bolje prilike ali treći gol postižu tek u 81. minuti. Tri minute kasnije igrač gostiju, Nick Viergever, dobiva crveni karton. Ipak, Lyon nije uspio nadoknaditi 1:4 iz prve utakmice i morao je čestitati Ajaxu na ulasku u finalu.

Ajax pred sobom ima čudesnu generaciju koja je strašno talentirana. Europska liga im je veliki motiv jer osvajanjem ulaze direktno u skupine Lige prvaka. U domaćem prvenstvu imaju jako male šanse za naslov, pa će se vrlo vjerojatno zadovoljiti drugim mjestom što znači kvalifikacije za LP. Ipak, odgovor ćemo saznati tijekom vikenda.

Manchester United opasno visio

A što tek reći za ‘moćni’ United. Mourinho je spiskao silne milijune ali Crveni vragovi nikako da uđu u đir sa pobjedama. Sve je to nekako mlitavo i nedovoljno moćno. Ispada kako je ‘Special one’ uvijek zadovoljan remijem.

Dvoboj Celte i Uniteda donio je vrlo zanimljiv okršaj. United je u prvoj utakmici slavio 0:1 i naravno, kao u prvom srazu Ajaxa i Lyona, mnogi su već vidjeli Mourinha i ekipu u finalu. Još dodajte pogodak Fellainija u 17. minuti. Ali ne, Manchester United baš mora prirediti pravi pakao svojim navijačima. Facundo Roncaglia zabija u 85. minuti i dovodi ogromnu napetost u dvoboj.

Čak su i Španjolci imali sjajnu priliku u posljednjim trenucima utakmica ali United ide dalje. Celta je pokazala da može igrati protiv Uniteda, ali nedostajalo je malo sreće.

I ovo je sada velika stvar za Manchester. Jednostavno moraju osvojiti Europsku ligu inače ništa od Lige prvaka. Ipak, postoji jedna mala vjerojatnost da United može u Ligu prvaka preko Premiershipa, ali tu se mora poklopiti puno stvari. Upravo to dodatno otežava njihov povratak u najelitnije nogometno natjecanje. Zato je Europska liga prava i jedina prilika.

Tko bi rekao, mnogi to natjecanje vide kao smiješno. Namjerno se ignorira natjecanje umjesto da se pumpa koeficijent u Europi, a moguće osvajanje tog natjecanja donosi možda i najveću nagradu od svih – Ligu prvaka!