VREMEPLOV: UEFA najbolja momčad 2007. godine

Mlađa populacija danas vidi samo dominaciju dvojice nogometaša, a oni su naravno Cristiano Ronaldo i Lionel Messi. Da, nogomet se igrao i prije ovog čudesnog dvojca. Baš zato smo se malo vratili unazad gotovo deset godina!

Danas je nezamislivo vidjeti da u momčadi godine nema Ronalda ili Messija, a prije desetak godina prvi je svoje mjesto našao upravo Ronaldo.

TRENER GODINE: Sir Alex Ferguson (Manchester United)

Legendarni trener te godine osvojio je svoj deveti Premiership. U Ligi prvaka zaustavio ga je Milan, i to u polufinalu. Veliki trener istu nagradu osvojio je i iduće godine. Danas uživa u zasluženoj mirovini.

GK: Iker Casillas (Real Madrid)

Sjajni golman 2007. godine bio je glavna karika u Realu. Napokon su zaustavili kratku dominaciju Barcelone u Primeri.

DR: Dani Alves (Sevilla)

Prije Barcelone ovaj desni bek bio je član Seville. Za njega je to bila posebna godina. Osvojio je čak tri trofeja: Kup Uefa, španjolski Kup i španjolski Superkup. Iduće godine otišao je u Barcelonu.

DC: Alessandro Nesta (Milan)

Možda i najbolji stoper u svojoj generaciji. Izuzev visine, Nestu odlikuju vrhunske tehničke sposobnosti, snaga, brzina te savršeno pozicioniranje. Ovo mu je bilo čak 4. put da se našao u momčadi godine. Strašan stoper koji mnogim romantičarima još uvijek nedostaje. Okitio se naslovom Lige prvaka, europskog Superkupa i Svjetskim klupskim prvenstvom.

DC: John Terry (Chelsea)

Chelseajev kapetan osvojio je FA Kup i Liga kup. Baš kao i Nesta, smatran jednim od najboljih stopera na svijetu. I dalje u klubu.

DL: Eric Abidal (Lyon-Barcelona)

Dio one čudesne generacije kluba koja je dominirala Francuskom. Baš u ljeto 2007. napravio je transfer u Barcelonu.

MR: Cristiano Ronaldo (Manchester United)

Danas je nemoguće zamisliti ovog stroja u momčadi godine. Čak se 10 puta nalazio u momčadi godine. Te godine je postigao lijepih 17 golova u 34 nastupa u Premiershipu. Danas je ta statistika smiješna s obzirom kakvu lakoću posjeduje najbolji nogometaš godine.

MC: Steven Gerrard (Liverpool)

Bio je blizu novog naslova Lige prvaka, ali Milan je bio spretniji. Srce i duša tadašnjeg Liverpoola. Sjajan veznjak.

MC: Clarence Seedorf (Milan)

Nizozemski velemajstor te godine je uzeo svoju četvrtu Ligu prvaka. Strašna karijera.

ML: Kaka (Milan)

Brazilcu je ovo bilo drugo pojavljivanje u momčadi godine. Praktički je sam gurao Milan kroz nokaut fazu Lige prvaka.

FW: Zlatan Ibrahimović (Inter)

Dok je Milan uživao u Europi, njegov gradski rival je dominirao u Italiji. Ibrahimović je bio pravi killer u tim godinama, veliki vođa novog Intera.

FW: Didier Drogba (Chelsea)

Zabio je odličnih 20 golova u Premiershipu. Prava životinja u napadu.