IDE KAO NA MOTORU: Pogledajte kako je čudesni centarfor spriječio prvoklasnu senzaciju SP-a!

Engleska je na prvi pogled imala lagan zadatak, trebali su „samo“ dobiti autsajdera – Tunis. Ali su ipak srušili nezgodni Tunis koji je odigrao dobrih 90 minuta…

Odlično su Otočani krenuli, kapetan i Tottenhamov centar Harry Kane, doveo je nakon odbijanca i sjajne obrane tuniškog golmana svoju ekipu u vodstvo od 1:0. Bilo je to vrlo rano, igrala se 11. minuta i sve je slutilo na sigurnu pobjedu Soutgateovih momaka.

Međutim, u 35. minuti nakon prekršaja Kylea Walkera suđen je kazneni udarac za Tunis! Siguran egzekutor bio je Sassi iako je golman Pickford dirao loptu vršcima prstiju.

U zadnjih pola sata Engleska je bacila sve karte u napad, ali nije im išlo i mirisao je mršavi remi. Sve do 91. minute, tada se ukazao fantastični Harry Kane i nakon kornera glavom zabio drugi gol, te donio Englezima prva tri boda!

U drugoj utakmici ove skupine, Belgija je bez problema sredila Panamu s visokih 3:0.