SUDAR NAJVEĆIH NEPLASIRANIH REPREZENTACIJA – Italija i Nizozemska odigrali utakmicu iz solidarnosti

Italija i Nizozemska su sinoć odigrale prijateljsku utakmicu koja je završila neodlučeno rezultatom 1-1. Nije slučajno da su ove dvije utakmice odigrale prijateljski susret u periodu kada svi traže protivnike slične onima koji se nalaze u njihovoj grupi.

Naime, Italija i Nizozemska su dvije najveće reprezentacije koje nećemo gledati u Rusiji i možemo reći kako je ovo utakmica iz solidarnosti jednih prema drugima.

Italija je povela u 67′ minuti golom Simone Zaze, a Nizozemska je izjednačila u 88. minuti golom Nathan Akéa, nakon što je prethodno u 69. minuti za Italiju isključen Domenico Criscito. Podsjetimo,

Italija se nije uspjela kvalificirati nakon što je izgubila od Švedske u dodatnim kvalifikacijama, a Nizozemska se nije kvalificirala jer je završila na trećem mjestu grupe A odmah ispod Švedske s istim brojem bodova. Sudbina nije htjela da igraju dodatne kvalifikacije već prijateljsku utakmicu netom prije prvenstva kao nekvalificirane reprezentacije.