FANTASTIČNI ANTE ERCEG: Je li ovo najbolji dribling u povijesti HNL-a?

Najluđu utakmicu ne samo ove sezone SuperSport HNL-a odigrali su Istra i Osijek (4:4) u četvrtom kolu.

Osijek je poveo 1:0 u 22. minuti golom Styope Mkrtchyana. Šest minuta kasnije izjednačio je Ante Majstorović. Osijeku je novu prednost od 2:1 donio Mijo Caktaš u 48. minuti. Jedva minutu kasnije Istri je novo poravnanje donio Sebastian Nebyla.

Osijek je treći put poveo golom Kristijana Lovrića iz penala u 58. minuti. Darko Nejašmić je dvije minute kasnije zabio za Osijekovih velikih i činilo se nedostižnih 4:2. Istina, ovo je bila luda utakmica, ali prošlo je čak 25 minuta bez gola, točnije, ostalo ih je još samo pet do kraja, a Osijek je vodio dva razlike. No onda je Ante Erceg smanjio za Istru na 3:4. Počela je sudačka nadoknada, a Istra je krenula u očajnički napad po još jedan gol.

Erceg je primio loptu u jako teškoj situaciji i poziciji – s čuvarom za vratom, kod korner zastavice i leđima okrenut golu. No iz nje se spektakularno izvukao. Petom je okrenuo čuvara i loptu te se zaletio prema kaznenom prostoru. Tamo ga je čekao još jedan suparnik, ali je zavrtio i njega premda je bio u mrtvom kutu i uz samu crtu. Onda mu je opet dotrčao prvi čuvar, ali je riješio i njega, i to drugi put.

Ercega je preuzeo i treći branič Osijeka, ali je sada već u petercu Istrin napadač poslao u prazno i ovog protivnika. Slijedio je završni potez čudesne akcije. Erceg je još uvijek iskosa šutnuo loptu koja se od noge Mkrtchyana odbila u gol za velik povratak Istre i 4:4. Formalno autogol igrača Osijeka, ali ovo je remek-djelo Istrine legende HNL-a i njega je u deliriju slavila Drosina.