Ivan Jurić opet briljira: Hrvat razbio veliki Milan!

Danas se igrala prva utakmica 10. kola Serie A između Genoe i Milana. Gosti su bili blagi favoriti ali nisu zaista ništa pokazali na terenu.

Genoa, koju vodi hrvatski trener Ivan Jurić, zasluženo je visoko porazila veliki AC Milan sa 3-0. Domaćini su poveli već u 11. minuti preko Nikole Ninkovića. Radi se o talentiranom 21-godišnjaku iz Srbije koji je bio najmlađi kapetan Partizana u povijesti kluba.

Gosti su u drugom dijelu ostali bez igrača nakon što je Paletta dobio crveni karton. Ipak, glavni krivac je Poli koji je napravio veliku grešku prije prekršaja suigrača. Andrea Poli je vezni igrač, a nikako bek i to se danas itekako osvetilo treneru Montelli.

Milan je, unatoč igraču manje, počeo pritiskati, ali bez učinka. Redali su se udarci, ali u 80. minuti Genoa je ipak došla do drugog gola. Lazović je poslao loptu pred gol Milana, a Kučka ju skrenuo u vlastitu mrežu za 2:0. Samo šest minuta kasnije Pavoletti je zabio za 3:0 i uvjerljivu pobjedu.

Mario Pašalić je cijelu utakmicu još jednom odgledao s klupe za pričuve. Postavlja se pitanje je li dolazak u Milan bio pravi potez jer naš veznjak još uvijek nije debitirao, a prošlo je dva mjeseca…

Milan je ostao treći na ljestvici sa 19 bodova, koliko ima i druga Roma, dok vodeći Juventus ima 21 bod. Genoa je ovom pobjedom skočila na sedmo mjesto sa 15 bodova.