JE LI OVO BISER SEZONE? Benficin veznjak dobio dva žuta kartona u nekoliko sekundi

Benfica je uoči dolaska u Zagreb imala neugodno gostovanje kod portugalskog prvaka, Porta. Ipak, izabranici Bruno Lage upisali su veliku pobjedu koja ih je lansirala na prvo mjesto tamošnjeg prvenstva.

Porto je bio favorit uoči utakmice, a kako i nebi kad se na vrhu tablice nalaze od početka studenog. No, cijelo to vrijeme iza je vrebala Benfica koja je napokon opet na vrhu. Portugalski prvak je i poveo u 18. minuti preko Adriana koji vrlo inteligentno pogađa za 1:0, ali već osam minuta kasnije velika greška na relaciji obrana-vezna linija Porta.

To je sve odlično ispratio Haris Seferović koji je poslao fantastičnu loptu na nekih 12-13 metara od gola, a tamo spremno čeka čudesni Joao Felix, 19-godišnje čudo od djeteta koje mnogi uspoređuju s legendarnim Kakom. Mladić je odlično opalio, a Casillas je bio nemoćan.

Pogodak odluke postigao je Rafa Silva u 52. minuti nakon asistencije Pizzija. A pravu glupost u 76. i 77. minuti radi veznjak Benfice, Gabriel Piris. Praktički u nekoliko sekundi veznjak Benfice dobio je dva žuta kartona. Prvo je počupao Otavija koji je jurio u Portovu kontru, a kada je glavni arbitar Jorge de Sousa dosudio prekršaj, Pires je agresivno odgurnuo Otavija na pod.

Došlo je do velikog naguravanja između igrača obje momčadi, ali je sudac brzo smirio situaciju i isključio Piresa.