NA RUBU ISPADANJA: Nenad Bjelica i njegov Union Berlin doživjeli veliki udarac!

Nenad Bjelica i njegov Union Berlin strepit će do posljednjeg kola što se tiče ostanka u elitnom razredu njemačkog nogometa.

Naime, Union Berlin danas je na svom stadionu poražen od Bochuma koji također vodi grčevitu borbu za ostanak, ali je sada u puno lakšoj poziciji. Bjeličina momčad odigrala je katastrofalno prvo poluvrijeme, nakon kojeg je Bochum vodio čak 3:0.

Dva pogotka postigao je Maximilian Wittek (16′, 31′), a pridružio mu se Keven Schlotterbeck (37′). Union se uspio probuditi u drugom dijelu te se vratio u igru golovima Yorbea Vertessena u 59. i Chrisa Bedije u 63. minuti. Ipak, Philipp Hoffman zaustavio je povratak domaćih pogotkom u 70. minuti. Četiri minute kasnije uzvratio je Benedict Hollerbach, ali Union je tu stao. Dodajmo da je Josip Juranović odigrao cijeli susret za domaće.

Union je sada pao na 15. mjesto prvenstvene ljestvice, s dva boda i utakmicom više od Mainza, koji drži poziciju koja vodi u doigravanje za ostanak u ligi. Od zone izravnog ispadanja Bjeličina momčad bježi šest bodova.

U sljedećem kolu Union će gostovati kod Kolna koji je već jednom nogom u drugoj ligi…