Juniori Hajduka u osmini finala Lige prvaka mladih

Juniori splitskog Hajduka plasirali su se u osminu finala Lige prvaka mladih zahvaljujući 1-0 (0-0) pobjedi protiv ukrajinskog Šahtara iz Donecka u susretu doigravanja za tu fazu natjecanja.

Strijelac jedinog gola bio je Luka Vušković u 81. minuti. Kapetan momčadi Marko Capan izveo je slobodni udarac iskosa s desne strane, lopta je nošena vjetrom dugo putovala i stigla na glavu stopera Vuškovića koji se nalazio na drugoj vratnici na 10-ak metara od suparničkog gola. No, Vušković je tako zahvatio loptu da je ona u visokom luku preletjela Tvardovskog i završila u gornjem lijevom kutu.

Imao je Vušković najbolji priliku za Hajduk i prije tog pogotka, također nakon prekida u 27. minuti je pucao glavom, no tada je Denis Tvardovski uspio reagirati na udarac koji je išao u donji lijevi kut. No, Vušković nije dočekao i kraj utakmice jer je u 87. minuti isključen zbog udaranja suparnika.

Osim ta dva udarca Vuškovića nakon prekida, Hajduk je zaprijetio još samo na početku dvoboja kada je Ante Kavelj okušao udarac no Tvardovski je uspio obraniti.

S druge strane, Šahtar je najbolje prilike imao preko Oleksandra Rasputka u 9. i Andrija Buleze u 52. minuti. Rasputko je pokušao s ditance, a Buleza nakon ulaska u kazneni prostor, no vratar Hajduka Borna Buljan je u oba navrata bio na mjestu.