KAKVA ŠTETA: Njemačku je srušio Japanac koji je bio na korak do Dinama!

Japan je u 1. kolu skupine E pobijedio Njemačku 2:1 i kreirao drugu najveću senzaciju ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva nakon pobjede Saudijske Arabije nad Argentinom. Njemačka je vodila 1:0 golom Gundogana iz penala u 33. minuti, ali se u završnici raspala.

Japan, koji je u prvom poluvremenu imao samo 19 posto posjeda lopte, okrenuo je golovima Doana u 75. i Asana u 83. minuti, dvojice igrača koji su ušli s klupe u drugom poluvremenu i bili ključni u velikom preokretu svoje reprezentacije. Junak Japana postao je Takuma Asano, koji je u 83. minuti nakon odlične duge lopte pobjegao obrani i iz jako teške pozicije zakucao loptu pod gredu za 2:1.

Asano je napadač njemačkog Bochuma, u koji je došao prošlog ljeta kao slobodan igrač nakon što mu je istekao ugovor s Partizanom. U Beogradu je ovaj 28-godišnjak bio od 2019. godine, kad mu ga je Arsenal prodao za milijun eura. Za Partizan je u 77 utakmica zabio 30 golova uz 15 asistencija, ali u ljeto 2021. po isteku ugovora tražio je novi izazov.

Tu se u priču uključio Dinamo, koji je ozbiljno zagrizao za japanskog reprezentativca. Mihael Mikić, tadašnji pomoćnik Damira Krznara koji je pola karijere proveo u Japanu, kontaktirao je svojeg bivšeg suigrača Asana iz Hirošime i nagovarao ga da dođe. Hrvatski prvak ponudio mu je 720.000 eura godišnje plaće koja je s bonusima mogla doći i do milijun eura.

Dinamo je kao glavne adute Asanu pokazao redovito igranje u Europi te borbu za nastup u Ligi prvaka. Asano je time bio zadovoljan, ali je Dinamu odgovorio da mu je prioritet igranje u nekoj od pet najjačih europskih liga te se zahvalio na ponudi.

Otišao je u Bochum za upola manju plaću i odabrao borbu za ostanak, u čemu je u prvoj sezoni s Bochumom i uspio. No u 31 utakmici prošle sezone za Bochum je upisao samo tri gola i četiri asistencije, a ove sezone je u sedam nastupa zabio samo jedan gol, i to u kupu, prenosi Index.hr.