KATASTROFA ZA HAJDUK: Evo koliko dugo će biti bez Filipa Uremovića!

Hajduk Split vratio se pobjedama u prvenstvu s obzirom da su na domaćem terenu s minimalnih 1:0 svladali Istru. Presudio je pogodak Filipa Krovinovića.

No, pobjeda je skupo plaćena. Naime, u 20. minuti teren je zbog ozljede morao napustiti stoper Filip Uremović. Prilikom udarca iz kuta za Hajduk u 16. minuti utakmice, Uremović je pao nakon duela i navlačenja sa stoperom Istre Dariom Marešićem, a potom je preko njega pao i suigrač Rokas Pukštas.

Stoper Hajduka je ostao ležati te je potom iznesen s travnjaka gdje su ga nekoliko minuta pregledavali, a nakon toga je pokušao potrčati da vidi može li nastaviti s igrom. Bol je bila prejaka pa ga je zamijenio Dominik Prpić.

Index.hr doznaje kako su u nedjelju obavljene prve pretrage te je utvrđeno da se radi o ozljedi koljena, ali prvi pregledi ne sugeriraju da se radi o bilo kakvom puknuću, već samo nagnječenju. To bi trebalo značiti kako Uremovića na raspolaganju neće biti barem dva tjedna.

Iskusni i pouzdani stoper tako će propustiti ligaške susrete protiv Gorice i Lokomotive, a nadolazeća reprezentativna stanka dobro će mu doći kako bi se dodatno oporavio.

Za analizu utakmice Sheffield – Arsenal kliknite OVDJE.