KORAK DO PLASMANA: Ugledni hrvatski trener vodi ovu reprezentaciju u Katar!

I u Aziji su jučer nastavljene kvalifikacije za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Katar. Veliki korak ka plasmanu napravila je reprezentacija Irana.

U petom kolu azijskih kvalifikacija Iran je u gostima uz puno muke svladao Libanon 2:1. Domaćini su poveli pomalo bizarnim golom Saada u 37. minuti prilikom kojeg je sunce zasmetalo iranskom golmanu. Gosti, koje vodi hrvatski trener Dragan Skočić, pritiskali su cijelo vrijeme, ali su tek u ludoj završnici uspjeli doći do jako bitnih bodova.

Prvo je Serdar Azmoun spretno zabio u 91. minuti za 1:1, a nakon njegova gola Iran je dodatno pritisnuo i do pobjede je došao u 95. minuti kad je Nourollahi zakucao odbijenu loptu u gol za 1:2.

Iran je ovom pobjedom zadržao prvo mjesto na tablici, ali je bitnije da je upravo Libanonu pobjegao na osam bodova prednosti i tako jednom nogom praktički već otišao u Katar.

U trećoj fazi azijskih kvalifikacija 12 momčadi podijeljeno je u dvije skupine. Izravno u Katar idu prve dvije reprezentacije iz svake skupine, a trećeplasirani razigravaju za mjesto u interkontinentalnim dodatnim kvalifikacijama.