LUDNICA U LIGUE 1: Lille porazio Monaco u susretu sa sedam golova

U posljednjem susretu 12. kola francuskog nogometnog prvenstva Lille je pobijedio Monaco sa 4-3 upisavši treću pobjedu u nizu.

Bila je to sjajna utakmica, Lille je u prvom poluvremenu vodio 1-0 i 2-1, no Monaco se oba puta vratio. U nastavku su prvi do prednosti došli gosti, no Lille je izjednačio na 3-3, pa ubrzo zabio i četvrti gol. Strijelci za Lille bili su Alexsandro (22), Remy Cabella (39, 63) i Jonathan Bamba (71), a za momčad iz Kneževine Caio Henrique (34), Axel Disasi (44) i Wissam Ben Yedder (53).

U ranije odigranom susretu Rennes je pobijedio Angers sa 2-1, a pobjedu gostima donio je hrvatski reprezentativac Lovro Majer.

Rennes je došao u vodstvo u 43. minuti, a strijelac je bio Amine Gouiri. Angers izjednačava u drugom poluvremenu u 53. minuti pogotkom Amine Salame. U posljednjim trenucima susreta gosti su dobili kazneni udarac zbog prekršaja Amadoua na Ablineu, a Majer je bio precizni izvođač za pobjedu gostiju. Majer je u igru ušao u 60. minuti.

Na ljestvici vodi PSG sa 32 boda, ispred Lensa i Lorienta sa po 27. Rennes je četvrti sa 24 boda, dok Marseille Igora Tudora drži peto mjesto sa 23 boda. Lille je sada šesti sa 22 boda.

Za analizu utakmice West Ham – Bournemouth kliknite OVDJE.