MODRI IZBJEGLI BLAMAŽU: Dinamo jedva slavio protiv trećeligaša!

Aktualni hrvatski prvak Dinamo Zagreb danas je odigrao prvu pripremnu utakmicu uoči početka nove sezone. I mora se priznati kako izabranici Igora Bišćana baš nisu briljirali.

Naime, Modri su gostovali u Dugom Selu gdje su nazočili proslavi 100. godišnjice osnutka toga kluba. Ostvarena je minimalna pobjeda 0:1, a jedini pogodak na utakmici postigao je mladi 20-godišnji napadač Bartol Barišić.

Kako prenosi Index.hr, više od tisuću gledatelja natiskalo se na tribine trećeligaša kako bi vidjelo Dinamovu momčad koja izgleda baš kao da je na pripremama tek tjedan dana. Bez svih glavnih zvijezda, koje su na odmoru nakon igranja po reprezentacijama Dinamo je odigrao skromno prvo poluvrijeme.

Zanimljivo, prije točno 25 godina Dinamo je u Dugom Selu doživio jedan od najtežih poraza u svojoj povijesti. U šesnaestini finala hrvatskoga Kupa tadašnja momčad pokojnog Cice Kranjčara vodila je 2:0 na poluvremenu da bi u senzacionalnom preokretu u nastavku četvrtoligaš slavio 3:2 i izbacio Dinamo.

Viduka i Šokota su u prvom poluvremenu, činilo se, riješili utakmicu, ali je u nastavku Benkoci smanjio na 2:1, Rukavina autogolom u 75. izjednačio na 2:2 da bi Željko Car dvije minute prije kraja zabio za senzacionalno vodstvo. No sudac Martinović iz Osijeka produžio je utakmicu sedam minuta i onda dosudio nepostojeći penal za Dinamo koji je Igor Ištvanić obranio Jošku Jeličiću.