MOGU LI UZETI TITULU? Evo tko je na vrhu Bundeslige!

Nogometaši Union Berlina nastavljaju s odličnim rezultatim u njemačkom prvenstvu. U susretu 10. kola Union je pobijedio Borussiju Dortmund sa 2-0 zadržavši vrh ljestvice. Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Janik Haberer koji je se upisao među strijelce u 8. i 21. minuti.

Bila je to već četvrta velika utakmica u kojoj Union Berlin ostao neporažen premda je igrao protiv favorita. Momčad Ursa Fischera je u prvom kolu u gradskom derbiju porazila Herthu sa 3-1, potom su u trećem kolu srušili RB Leipzig sa 2-1, u petom kolu je uslijedio remi protiv prvaka Bayerna sa 1-1, a sada i slavlje protiv doprvaka Borussije Dortmun sa 2-0.

Jedini poraz Union Berlin je upisao od Eintrachta sa 0-2. Dodajmo i kako je berlinski sastav osigurao i “europsko proljeće”. Trenutačno je Union na trećem mjestu skupine D Europske lige i ima siguran plasman barem u play-off Konferencijske lige, a može i do drugog mjesta u skupini Europske lige koje vodi u play-off toga natjecanja.

U prvom nedjeljnom susretu Koln je pobijedio Augsburg sa 3-2. Gosti su poveli u 14. minuti golom Floriana Niederlechnera, no Koln je uspio okrenuti rezultat s tri gola u nizu, a strijelci su bili Steffen Tigges (47, 81) i Denis Huseinbašić (61). Daniel Caligiuri je u 68. smanjio na 3-2 što se pokazalo konačnim rezultatom.

U posljednjoj utakmici Bayern Munchen je kod kuće razbio Freiburg 5:0.