NAKON VELIKOG PREOKRETA: Lokomotiva je prvi finalist hrvatskog Kupa!

Nogometna sezona u Hrvatskoj nastavljena je polufinalom domaćeg Kupa, u prvom dvoboju sastali su se domaći Slaven Belupo protiv Lokomotive. Lokosi su prije prekida prvenstva zbog koronavirusa bili u sjajnoj formi te papirnati favoriti protiv Slavena. Međutim, Koprivničanci su se pokazali kao tvrd orah i ostvarili veliku pobjedu.

Belupo je u prvih pola sata utakmice bio domintan na svom terenu, kroz cijelo prvo poluvrijeme gosti iz Zagreba nisu mogli ozbiljnije zaprijetiti vratima Ivana Filipovića. Slaven je poveo već u 6. minuti europogotkom Brune Gode. U stilu Roberta Carlosa lijevi branič je raspalio s nekih 20 metara, Grbić je pokušao zaustaviti udarac ali je lopta odsjela u lijevim rašljama.

Lokomotiva je opasno živjela nakon tog gola, Karlo Lulić i Nemanja Glavičić su prijetili ali je vratar Grbić izvrsno intervenirao. Danas se pojavila vijest da 24-godišnjeg golmana žele njemački Schalke i Freiburg, skauti vjerojatno prate ovaj dvoboj. Na odmor se otišlo sa zasluženom prednošću Belupa od 1:0.

Ekipa Gorana Tomića je puno bolje ušla u nastavak susreta, bivši Dinamov igrač Sammir je ušao u igru tijekom 66. minute Atiemwena te odmah donio živosti u igri Lokomotive. Nekadašnji Vatreni je odličnim ubačajem asistirao za Enisa Cokaja koji iz voleja zabija gol za 1:1.

Ulaskom Tolića i Sammira, Lokosi su pružili puno bolju igru, trener Tomić je potpuno pogodio s izmjenama. Farmaceuti su se većinom vremena branili na svojoj polovici i potpuno pali u nastavku, nije više bilo dobre igre iz prvog dijela. Lokosi u 80. minuti izveli potpuni preokret, gol vrijedan finala Kupa dao je Marko Tolić (1:2), još jedan džoker s klupe, drugu asistenciju je upisao sjajni Jorge Sammir. Treći gol zabio je Uzuni.

Sutra se u drugom polufinalu sastaju Rijeka i Osijek, ovo je prvi puta u povijesti da u završnici ne sudjeluju Dinamo i Hajduk.