NASTAVLJA SE DRAMA: Pojavila se audiosnimka na kojoj sudac Bebek objašnjava zašto nije dosudio penal za Hajduk!

Poznati hrvatski sudac, Ivan Bebek, našao se na žestokom udaru kritika zbog posljednje utakmice u HNL-u. U pitanju je okršaj između Hajduka i Lokomotive koji su Splićani dobili 1:0 zahvaljujući pogotku Marka Livaje. No, mnogi su uvjereni kako je Hajduk oštećen na toj utakmici.

Sada se pojavila audiosnimka na kojoj sudac Ivan Bebek objašnjava zašto nije sudio penal za Hajduk protiv Lokomotive u desetom kolu HNL-a. Pri tome posprdno govori o navijačima Hajduka i vrijeđa Blaža Duplančića, novinara Dalmatinskog portala.

Stenogram snimke na kojoj govori Bebek donosimo u cijelosti:

“To ti je klasika. Prvo taj Blaž Duplančić, to je jedno obično štene koje je bilo oslobođeno tjelesnog. Ta situacija… Livaja se okreće i ovaj digne ruke, dolazi do nekog kontakta po nozi, ali Livaja svoju desnu nogu gura malo u desno dođe do kontakta i onda se ta noga odbije od tog kontakta i onda sam sebi zapne nogu. To što je on sam sebi zapeo nogu, to bi i bio penal da je taj kontakt stvarno bio, da Livaja nije svojom kretnjom jednako došao do suparnika kao i suparnik do njega. To meni nije kazneni udarac i ne može biti. Odnosno, da ga sviraš može proć, ali mislim da to nije kontakt za prekršaj. A ako ćemo mi ići tako da ćemo zadovoljiti Hajduk i navijački puk Hajdukov, pa da onda oni ne bi mijaukali, onda je najbolje da utakmicu na Poljudu krenemo s 2:0 i da onda možemo normalno suditi. To mi je degutantno. Pričao sam s pet splitskih novinara i oni kažu da ni njima to nije dovoljno za kazneni udarac. Naravno, oni nemaju muda to napisati. Blaž Duplančić je uvijek bio takav i on će umrijeti takav. To je jedno obično smeće. Tko god je malo duže u nogometu, već je navikao na iste scenarije iz kuhinje dole. Nemam se snage više ni živcirati, da ti budem iskren.”

Podsjećamo, Hajduk je golom devet minuta prije kraja pobijedio Lokomotivu (1:0), ali u devetoj minuti utakmice na Poljudu domaćin i njegovi navijači poludjeli su na suca Bebeka.