NAVIJAČI SLAVE PERIŠIĆA: Hrvat nije samo namjestio gol nego je napravio potez vrijedan par desetaka milijuna eura

Hrvatski reprezentativac, Ivan Perišić, napravio je zaista sjajan potez kada je kao potpuno besplatni igrač odlučio potpisati za engleski Tottenham Hotspur.

33-godišnji Splićanin je jučer opet zablistao u Ligi prvaka. Koliko je Ivan bio dobar možda najbolje govori nestvarno visoka 8,3 ocjena na poznatom portalu ‘WhoScored.com’. Njegov Tottenham slavio je 2:1 u gostima kod Marseillea.

Igor Tudor i društvo poveli su pred kraj prvog dijela nakon odlično izvedenog kornera. Tottenham je izjednačio u 54. minuti. Ivan Perišić izveo je slobodni udarac s lijeve strane i na petercu pronašao Clementa Lengleta. Francuski branič dobro je reagirao i glavom postigao gol, što znači da je Perišić namjestio jako važan gol. Hrvatskom reprezentativcu to je sedma asistencija otkako je ljetos došao u Tottenham iz Intera.

Gosti su u završnici došli do preokreta i pobjede za plasman u nokaut-fazu Lige prvaka. Pierre-Emile Hojbjerg zabio je u petoj minuti sudačke nadoknade, čime je Tudorov Marseille pao na zadnje mjesto u skupini i ispao iz europskih natjecanja. Da je ostalo 1:1, Tudor bi na proljeće igrao Europa ligu, a ovako u nokaut-fazu drugog europskog natjecanja ide Sporting.

Osim što je namjestio gol kojim se Tottenham vratio u meč i borbu za nokaut-fazu Lige prvaka, pred kraj utakmice imao je i sjajnih defenzivnih intervencija, kao kada je blokirao dva udarca Marseillea iz velike blizine.

Nakon što je u 82. minuti sjajnom intervencijom pred vratima zaustavio snažan šut Alexisa Sancheza i tako ne samo spasio siguran gol nego i omogućio Tottenhamu prolazak skupine i desetke milijuna eura, Perišić je slavio kao da je zabio gol. I to ispod kopa žestokih navijača Marseillea.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ PERIŠIĆEVU SPASONOSNU BLOKADU. Za listić dana kliknite OVDJE.