NEMA KRAJA IZNENAĐENJIMA: Evo tko je zasjeo na prvo mjesto u našoj kvalifikacijskoj skupini!

Danas su nastavljene kvalifikacijske utakmice za odlazak na Europsko prvenstvo 2024. godine koje će se igrati u Njemačkoj. Kao što svi već znate, naši Vatreni propuštaju ovaj lipanjski ciklus zbog završnice trećeg izdanja Lige nacija zajedno sa Španjolskom, Nizozemskom i Italijom.

U trećem kolu naše skupine D Turska je jedva u gostima svladala Latviju 3:2, dok je Armenija u gostima iznenađujuće srušila Wales 2:4. A danas se igraju dvoboji četvrtog kola te se u Armeniji već odigrao jedan susret.

Naime, Armenci su uz puno muke pobijedili Latviju 2:1. Armenci su poveli u 35. minuti pogotkom Naira Tiknizyana, koji je iz prve s ruba peterca puknuo nakon oštrog ubačaja Artaka Dashjana s desne strane. Gosti su izjednačili u 67. minuti. Roberts Savalnieks je snažno puknuo s gotovo 30 metara i lopta je završila u donjem kutu armenskog gola.

Međutim, Armenija je ipak došla do pobjede u završnici susreta, kada je Tigran Barseghjan u prvoj minuti sudačke nadoknade zabio iz kaznenog udarca dosuđenog zbog igranja rukom.

Armencima je ovo druga pobjeda u skupini nakon slavlja nad Walesom (4:2), čime su došli na šest bodova i privremeno preuzeli vodeće mjesto. Turska ima jednak broj bodova, ali slabiju gol-razliku. Latvija je ostala posljednja bez bodova.

Ipak, u tijeku je dvoboj Turske i Walesa pa u slučaju remija ili pobjede Turci će biti usamljeni na vrhu…