OLMO NA MOTORU: Pogledajte prvi gol bivšeg dinamovca u Bundesligi!

“Dani mi je došao nakon treninga i zapitao se zašto ne igra više. Jako mi se svidjela ta reakcija.”, to je rekao trener RB Leipziga Nagelsmann, a nakon toga Olmo je počeo igrati.

RB Leipzig je slavio na gostovanju kod FC Kolna s visokih 4:2, a jedan gol gostiju postigao je Dani Olmo! Olmo, koji je ove zime napustio Maksimir i za kojeg bi Leipzig s bonusima ukupno mogao platiti oko 35 milijuna eura, zabio je u 57. minuti sa 16 metara. Nakon kornera lopta je stigla do španjolskog nogometaša, a on je pronašao rupu u velikoj gužvi u kaznenom prostoru i preciznim udarcem matirao domaćeg vratara.

Španjolac je ranije zabio za Leipzig u kupu Njemačke. Prije prekida prvenstva zbog pandemije koronavirusa Olmo se javno požalio da je nezadovoljan minutažom i statusom u novom klubu. Ovo mu je treća utakmicu u nizu da je dobio priliku u prvih 11.

RB Leipzig se ovog pobjedom vratio na treće mjesto koje iduće sezone vodi direktno u grupnu fazu Lige prvaka. Do kraja njemačke Bundeslige ostalo je točno pet kola.