Ovaj klub je najveći tragičar drame u Championshipu, nevjerojatno što je prokockao…

Jučer je napokon završio regularni dio engleske druge lige ili kako ga već godinama zovemo Championship. Igrači Nottingham Foresta najveći su tragičari posljednjeg kola Championshipa nakon što su na nevjerojatan način ostali bez doigravanja za Premiership. (index.hr)

Uoči posljednjeg kola Nottingham je bio na šestom mjestu, posljednjem koje vodi u doigravanje. Na svom terenu je dočekao Stoke, klub koji je nekoliko dana ranije osigurao opstanak. Nottinghamu je za siguran plasman u doigravanje trebao bod, a mogao je proći i porazom ako Swansea ne nadoknadi zaostatak u gol razlici pobjedom protiv Readinga (Nottingham je uoči posljednjeg kola imao gol razliku +11, a Swansea +6).

Navijači Nottinghama, kluba starog čak 155 godina, već su se radovali doigravanju uvjereni da se čudo ne može dogoditi da njihovi igrači izgube uvjerljivo od Stokea uz uvjerljivu pobjedu Swanseaja protiv Readinga. Međutim, Swansea je s igračem više pobijedio Reading 4:1, a Nottingham istim rezultatom izgubio.

Takav rasplet dogodio se u nevjerojatnoj drami jer je Swansea dva gola zabio u 84. i 91. minuta. Do tog gola u 91. minuti je Nottingham, unatoč u tim trenucima 1:3 zaostatku na svojoj utakmici, i dalje držao šesto mjesto. Kada su u Nottinghamu saznali da je Swansea poveo 4:1 i tako preuzeo šesto mjesto zbog više postignutih golova (u tim trenucima su klubovi još imali istu gol razliku), krenuli su svi u napad pa su primili još jedan gol u 95. minuti kojim su samo zaključili epski kiks.

“Nemam riječi. Katastrofa. Katastrofa je izgubiti sve na ovakav način u posljednjoj utakmici sezone na svom terenu. Ovo je samo naša greška, čak nam je i samo bod bio dovoljan. Ispričavam se navijačima”, rekao je trener Sabri Lamouchi.

Njegovi igrači nisu samo najveći tragičari posljednjeg kola, već i cijele završnice prvenstva jer u posljednjih šest utakmica nisu ostvarili pobjedu. Time su ostali bez doigravanja u kojem su ih svi vidjeli prije mjesec dana. Nottingham, dvostruki europski prvak, posljednji put je u Premiershipu igrao 1999. godine.

U doigravanju za Premiership i borbu za 200 milijuna eura igrat će Brentford, Fulham, Cardiff i Swansea.