OVO JE PRAVA DRAMA: Evo tko su finalisti Europske lige i Konferencijske lige!

Večeras smo doznali finalne parove Europske lige i Konferencijske lige za sezonu 2022/2023. I mora se priznati kako smo vidjeli pravu dramu.

Što se tiče Europske lige, prvi finalist postala je talijanska Roma koja je u uzvratu odigrala remi bez pogodaka kod Bayer Leverkusena. Talijani su tako s ukupnih 1:0 otišli u drugo europsko finale zaredom. Podsjećamo, prošle godine osvojili su Konferencijsku ligu svladavši Feyenoord. Rimljani su se u uzvratu odlučili na totalni bunker pa je tako Bayer imao preko 20 udaraca prema njihovim vratima uz posjed lopte od 60%, ali lopta nije htjela u gol. Sudačka nadoknada iznosila je čak deset minuta.

Ništa manje drame bilo je i u Španjolskoj gdje je Sevilla svladala Juventus tek nakon produžetaka. Juve je poveo preko Vlahovića u 65. minuti, ali samo šest minuta poslije njega poništava Suso. U produžecima pobjednički pogodak postigao je Lamela. U finalu Europske lige ove godine gledat ćemo Romu i Sevillu.

Konferencijska liga također je bila vrlo uzbudljiva. West Ham je kao gost još jednom svladao nizozemski AZ Alkmaar, ovog puta bilo je 1:0. Jedini pogodak na utakmici postigao je Pablo Fornals, i to u 94. minuti utakmice.

Fiorentina je nakon puno muka prošla Basel. Prvo su im uzvratili pobjedom u regularnih 90 minuta gdje je bilo 1:2 da bi u produžecima pobjednički gol zabio Antonin Barak, i to u 129. minuti. VAR je pregledavao pogodak da bi ga samo potvrdio. U finalu ćemo gledati West Ham i Fiorentinu.

Zanimljivo, talijanski nogomet će ove sezone imati po jednog finalistu u Ligi prvaka, Europa ligi i Konferencijskoj ligi…