OVO NITKO NIJE OČEKIVAO: Grčki AEK kreirao senzaciju dana!

Večeras je započela nova sezona grupne faze Europske lige, a nakon ždrijeba svi su se složili kako je skupina B prava ‘skupina smrti’ u kojoj se nalaze AEK Atena, Ajax, Olympique Marseille i Brighton.

A koliko je to zeznuta skupina najbolje svjedoče današnji rezultati. Ajax je na svom stadionu odigrao spektakularan remi protiv Olympique Marseillea. Bilo je  čak 3:3. Ajax je vodio 2:0, ali su se Francuzi vratili na 2:2. Nizozemski velikan potom je imao i 3:2, ali jedini osvajač Lige prvaka iz Francuske uspio je i to spasiti. Dodajmo kako su za Ajax igrali Šutalo i Sosa.

A u drugoj utakmici vjerojatno senzacija dana. Naime, AEK Atena je uspjela u gostima svladati jaki engleski Brighton! Engleski prvoligaš bio je golemi favorit s obzirom da su kladionice na njih postavile koeficijent od samo 1.20, dok je na pobjedu AEK-a bio ogromnih 10.

AEK je poveo preko Djibril Sidibea u 11. minuti, ali rezultat izjednačava Joao Pedro u 30. minuti preko kaznenog udarca. Novi šok za Engleze događa se u 40. minuti kada zabija Mijat Gacinović, dobro nam poznati srpski veznjak koji je dugo godina igrao u Eintracht Frankfurtu. I njega poništava Joao Pedro u 67. minuti kada još jednom uspješno realizira jedanaesterac.

A konačnih 3:2 za grčkog prvaka postavio je Ezequiel Ponce, i to u 84. minuti. Zanimljivo, on je ljetos došao iz Elchea za 3,5 milijuna eura.

Dodajmo kako je hrvatski reprezentativac Domagoj Vida propustio ovaj susret zbog ozljede. Nije ga bilo ni na klupi…