POTPUNO NEOČEKIVANO: Veliko iznenađenje u našoj skupini!

Hrvatska nogometna reprezentacija ostvarila je visoku pobjedu u kvalifikacijskoj utakmici protiv Latvije. Bilo je čak 5:0 za izabranike Zlatka Dalića.

Osim ove utakmice na Rujevici, u isto vrijeme se igrao dvoboj u Eskişehiru gdje je Turska ugostila Armeniju. Očekivala se lagana pobjeda Turaka, ali hrabri Armenci napravili su iznenađenje pa smo tako vidjeli remi 1:1.

Prvih 45 minuta završilo je bez pogodaka, a onda je 33-godišnji veznjak Artak Dashyan u 49. minuti doveo svoje Armence u vodstvo. Nakon toga Turci su krenuli u pravu ofenzivu, ali pogodak je tek pao u 88. minuti kada je zabio joker s klupe, mladi 21-godišnji napadač Bertug Yildirim. Na terenu je proveo svega osam minuta, a ovo mu je debi za Tursku.

Koliko je Turska bila veliki favorit možda najbolje svjedoči da je koeficijent na njihovu pobjedu bio svega 1.30, dok je na Armence bio čak 10. Na remi, što smo na kraju i vidjeli, bio je čak 5,5 dok u nekim kladionicama i puno veći.

Što se tiče stanja na tablici, Turska je ostala vodeća i nakon pet odigranih utakmica ima deset bodova. Hrvatska je ovom pobjedom skočila na drugo mjesto te sada ima sedam bodova, ali isto tako čak dvije utakmice manje od Turske. Isto broj bodova kao Vatreni ima i Armenija. Wales je bio slobodan ovo kolo pa je ostao na četiri boda, dok je Latvija posljednja bez bodova.

Sljedeće kolo na rasporedu je već za tri dana. Hrvatska ide u goste Armeniji, dok će Latvija ugostiti Wales.