PRAVA GOLČINA: Barci pobjedu protiv 16. momčadi lige donio 17-godišnji genijalac…

Barcelona je došla do sedme pobjede u novoj sezoni La Lige svladavši u 18. kolu Elche s 3:2 (2:0) na Camp Nouu.

Xavijeva momčad je već u 19. minuti imala dva gola prednosti. Prvo je u 16. minuti Ferran Jutgla glavom svladao gostujućeg vratara, da bi tri minute poslije Gavi izveo potez utakmice. Ovaj 17-godišnji genijalac je projurio kroz obranu Elchea i desnom nogom s ruba kaznenog prostora pogodio donji desni kut za 2:0.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ GOLČINU GAVIJA

Gosti su u drugom poluvremenu u dvije minute uspjeli u dvije akcije doći do izjednačenja. Tete Morente je u 62. minuti prošao po desnoj strani u kontranapadu i poslao snažan udarac pod gredu i iznad nemoćnog Ter Stegena. Minutu poslije isti je igrač ubacio loptu s desne strane, na suprotnoj vratnici je usamljen bio Pere Milla i glavom je poslao loptu u mrežu.

Barcelona je ipak uspjela doći do pobjede. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Nico Gonzalez nakon Gavijevog ubačaja s lijeve strane, tako da možemo reći da je Barcino čudo od djeteta donijelo važnu pobjedu Kataloncima.

ODLIČNO RIJEŠENJE: DINAMO DOVODI POVREMENOG VATRENOG KAO NOVOG LIDERA OBRANE!