SJEĆATE LI SE TOBOLA? Danas su priredili veliko iznenađenje u Ligi prvaka!

Već smo se nekako navikli na europske šokove koje nam redovito priređuje naš Hajduk Split. Prošle sezone u drugom pretkolu Konferencijske lige Splićani su ispali od famoznog FC Tobola iz Kostanaye, kazahstanskog prvoligaša.

Podsjećamo, Hajduk je u prvoj utakmici slavio 2:0, a pravi junak bio je dvostruki strijelac Marin Ljubičić. No, hajdukovci kao da su podcijenili Kazahstance u uzvratu pa su tako u regularnih 90 minuta izgubili 1:3 što je značilo odlazak u produžetke. Šokantni gol za prolaz dalje Tobola postigao je Askhat Tagybergen u 118. minuti. Tobol je nakon toga teško stradao od strane Žiline koja ih je razbila 6:0 u dvije utakmice.

Isti taj Tobol potom će osvojiti kazahstansko prvenstvo što je značilo plasman u prvo pretkolo Lige prvaka za ovu sezonu. Zbog slabog koeficijenta nisu imali status nositelja pa su tako za protivnika dobili Ferencvaroš, mađarskog prvaka.

No, u prvoj utakmici su pokazali kako neće biti lagani protivnik s obzirom da su na svom stadionu odigrali utakmicu bez golova. Utakmica je bila vrlo izjednačena pa je remi sasvim realan. Uzvrat se igra sljedeći tjedan…

Poraženi iz tog susreta radi ‘transfer’ u Konferencijsku ligu…