SLAŽETE LI SE S NJIM? Evo što je trener Hajduka rekao nakon ispadanja iz Europe

Hajduk Split teško je poražen od strane grčkog prvoligaša PAOK-a pa je tako s ukupnih 0:3 eliminiran iz ovosezonske Konferencijske lige.

Momčad Ivana Leke dobro je otvorila utakmicu u imala dvije dobre šanse, ali su Grci kaznili sve Hajdukove greške i pobijedili golovima Schwaba iz penala u 12. te s dva gola Živkovića u 79. i 85. minuti. Trener Hajduka je poslije dvoboja dao detaljnu izjavu:

“Nogomet je kao boks. Dovoljan je jedan udarac da dobiješ. Mi smo bili bolji u tri od četiri poluvremena, a na kraju je moglo završiti i 6:0. Ponosan sam kako je moja momčad odigrala i danas i u Splitu. Izdominirali smo protivnika koji je ozbiljan, ali u nogometu se šanse ne zbrajaju. Rezultat od 3:0 je jako bolan”, rekao je Ivan Leko nakon utakmice i nastavio:

“Ljudi koji nisu gledali utakmicu mogu misliti da je PAOK razbio Hajduka. Meni je bitno reći da sam ponosan. Žao mi je igrača, navijača, svih nas. Ova momčad Hajduka se ne bi obrukala u Europi, ali zbog nacionalnog koeficijenta trebaš izbacivati ovakve ekipe. Ja vjerujem da smo danas trebali izgubiti zbog nečega. Protiv PAOK-a od sedam-osam šansi moraš zabiti dva-tri gola.

Diallo je igrao na poziciji koja nije njegova. Nama fali igrača. Mi to znamo. Momčad nam nije kompletna. Žao mi je što nismo bili kompletni. Imamo još 15-20 dana, nadam se da ćemo smoći snage i pameti da ekipa bude kompletirana i da idemo hrabro dalje. Ovo mi je bolno jer smo htjeli igrati grupe Konferencijske lige. Od sutra će prvenstvo biti naša Liga prvaka.

PAOK je natjecateljska ekipa koja ima tranziciju i završnicu top. Mi smo ih izdominirali. Nije lako doći na Toumbu pred 30.000 ljudi i odigrati dobrih 60 minuta. PAOK ima kvalitetu i strpljenje da te čekaju i kazne. Kada izgubiš 3:0, onda šanse nisu bitne.”.

Pred kraj je stiglo pitanje o eventualnim pojačanjima, a Leko je na to kazao: “Ne bih htio da ispadne da tražim igrače, ali nećemo se lagati. Ja sam trener, momci treniraju i igraju dobar nogomet, ali zajedno ćemo napraviti sve da kada završi prijelazni rok budemo jači i bolji nego sada”.