ŠTIMAC IDE JAKO: Indija ostvarila veliku pobjedu na startu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo!

Bivši hrvatski izbornik te naš nekoć vrlo uspješni nogometaš, Igor Štimac, nastavlja s fantastičnim radom kao izbornik Indije.

Naime, Igor Štimac i njegova Indija pobjedom su otvorili Azijske kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo koje se 2026. godine održava u SAD-u, Kanadi i Meksiku. Indija je u gostima s 1:0 svladala Kuvajt, a gol vrijedan tri boda postigao je Manvir Singh u 85. minuti.

Indija je druga na tablici s tri boda, koliko ima i vodeći Katar koji je s 8:1 deklasirao Afganistan. Dvije najbolje reprezentacije iz ove grupe izborit će prolaz u idući krug kvalifikacija. Kuvajt je utakmicu završio s 10 igrača, pošto je u sudačkoj nadoknadi u razmaku od tri minute dva žuta kartona dobio Faisal Zaid Al-Harbi.

Reprezentacije u ovoj skupini odigrat će ukupno šest kola, a na kraju čitavog kvalifikacijskog ciklusa osam azijskih ekipa izborit će odlazak na Mundijal na kojem će sudjelovati više reprezentacija nego ikada prije, njih čak 48. Štimac ima priliku postati prvi izbornik u povijesti najmnogoljudnije zemlje na svijetu kojem je to uspjelo.