SVE JE U NAŠIM RUKAMA: Evo kako izgleda naša skupina nakon rujanskog ciklusa!

Hrvatska nogometna reprezentacija ostvarila je večeras veliku pobjedu na Poljudu u Splitu protiv susjedne Slovenije. Vatreni su slavili 3:0 zahvaljujući golovima Marka Livaje, Marija Pašalića i Nikole Vlašića.

U vodstvo nas je doveo Livaja, i to u 33. minuti nakon asistencije Pašalića. U 66. minuti sada je Pašalić u ulozi strijelca dok je asistenciju upisao Perišić. A debelo u sudačkoj nadoknadi konačnih 3:0 postavio je Nikola Vlašić poslije asistencije Oršića.

U ostalim utakmicama iz naše skupine treba istaknuti pobjedu Rusije protiv Malte 2:0, a istim rezultatom Slovačka je svladala Cipar.

Hrvatska nakon šestog kola ima fantastičnu situaciju u skupini. Naime, Vatreni su vodeći u skupini H gdje na vrhu imaju 13 bodova. Isto toliko ima i Rusija ali izabranici Zlatka Dalića imaju bolju gol razliku. Slovačka je trenutno na devet, dok Slovenija ima sedam. Maltar i Cipar imaju po četiri.

Tako je okončan rujanski ciklus kojeg su se mnogi pribojavali prije svega zbog ozljede kapetana Luke Modrića, ali momci su dokazali kako mogu i bez njega. A već za mjesec dana slijedi listopadski ciklus u kojem će se igrati dvije utakmice.

Hrvatska će prvo osmog listopada gostovati na Cipru, a onda samo tri dana poslije ugostiti ćemo Slovačku.