Svi su vidjeli što je BBB-ima poručio strijelac pobjedničkog gola AEK-a, ali ne i potez legende kluba: Evo zašto je formirao slovo M

Dinamo je na Maksimiru izgubio 2:1 od AEK-a u prvoj utakmici trećeg pretkola kvalifikacija za Ligu prvaka. Hrvatski prvak tako će morati tražiti preokret u uzvratu koji se u subotu igra u Ateni. Dinamo je nakon prvog poluvremena vodio golčinom Marka Bulata, no u drugom dijelu uslijedili su veliki Dinamov pad i preokret Grka.

Prvo je zabio Steven Zuber, a onda su se pred kraj susreta nizale prilike pred Livakovićevim golom. U 90. minuti Kostas Galanopoulos šokirao je Dinamo i donio preokret AEK-u. Sergio Araujo je ubacio nakon što su gosti izigrali lijevu stranu Dinamove obrane, a Galanopoulos natrčao na loptu i zabio za konačnih 2:1.

Odmah nakon gola, Galanopoulos je otrčao pred tribinu punu Bad Blue Boysa i pokazao im svoju crnu kapetansku traku. Ona je bila te boje u spomen na Michalisa Katsourisa, navijača AEK-a ubijenog u tučnjavi s navijačima Dinama i Panathinaikosa u Ateni, zbog kojeg je odigravanje prve utakmice Dinama i AEK-a i odgođeno.

No dok je posveta strijelca AEK-ovog pobjedničkog gola poginulom navijaču bila jasno vidljiva, neprimijećeno je prošlo ono što je tom prilikom izveo Petros Mantalos (31), legenda AEK-a. Ofenzivac grčkog prvaka se pred tribinom BBB-a okrenuo prema navijačima Dinama te prstima obje ruke formirao slovo M u čast preminulog Michalisa Katsourisa.

Ovaj potez AEK-ovog velikana izazvao je oduševljenje navijača tog kluba i grčkih medija. Mantalos je za AEK odigrao 256 utakmica, postigao 38 i namjestio 56 golova. Za devet godina u klubu po dva puta je osvojio grčki naslov i kup, a jednom je proglašen za nogometaša godine u Grčkoj, prenosi Index.hr.

Za analizu utakmice Manchester City – Sevilla kliknite OVDJE.