TEŽAK REZULTAT: Maribor uvalio šest komada hrvatskom prvoligašu

Još uvijek su u tijeku prijateljske utakmice uoči početka nove sezone, a vrlo zanimljivu utakmicu odigrali su Maribor i Varaždin.

Slovenska momčad slavila je s visokih 6:2. Slovenci su poveli pogotkom Arnela Jakupovića u šestoj minuti, a tri minute kasnije je Marin Pilj izjednačio.

Međutim, do kraja poluvremena hrvatski prvoligaš primio je još četiri gola – dva je zabio bivši Hajdukov igrač Ivan Brnić, još jedan je dodao Jakupović, a jedan je postigao bivši igrač Varaždina Itsuki Urata. Jakupović je hat-trick kompletirao u 53. minuti, a minutu prije kraja susreta gol za 2:6 zabio je Martin Pajić.

Podsjetimo, Varaždin je prošle sezone završio na šestom mjestu s istim brojem bodova kao petoplasirana Istra, a Maribor je bio treća momčad slovenskog prvenstva.