TO SVI VOLIMO: Odrađen je prvi dan Lige prvaka, a već smo vidjeli nekoliko iznenađenja!

Dvobojima između Intera i Slavije Prag te Lyona i Zenita započela je grupna faza Lige prvaka za sezonu 2019/2020. Branitelj naslova je engleski Liverpool.

Zanimljivo, odmah u dvjema uvodnih utakmica vidjeli smo identični rezultat, miroljubivih 1:1. Lyon je bio blagi favorit protiv Zenita, ali Rusi su se pokazali kao čvrsta momčad. A što tek kazati za Slaviju Prag? Češki prvak poveo je u 63. minuti preko Petera Olayinka. Navijači Intera nisu mogli vjerovati što se događa na njihovom terenu, ali na 1:1 poravnava Nicolo Barella u 92. minuti. Sudac je pokazao čak 8 minuta sudačke nadoknade ali već je bilo prekasno.

Od ostalih utakmica koje su počele u 21:00 treba izdvojiti uvjerljive pobjede Ajaxa nad Lilleom 3:0 te goropadni Salzburg koji je svladao Genk sa 6:2. Briljirao je 19-godišnji Erling Braut Haland, koji je postigao Hat Trick. Ovaj momak već ima 11 golova u austrijskog Bundesligi.

Možda i najveće iznenađenje večeri dogodilo se u Londonu gdje je Valencija svladala Chelsea s 1:0. Španjolski klub dao je otkaz treneru Marcelinu Garciji prije nekoliko dana pa su igrači Valencije bojkotirali presicu uoči utakmice. Malo tko im je davao šanse nakon te vijesti, ali dečki iz Španjolske pokazali su karakter.

Također treba izdvojiti gostujuću pobjedu Leipziga kod Benfice 2:1. Napoli je srušio europskog prvaka Liverpoola s 2:0 dok su Borussia Dortmund i Barcelona odigrali bez pogodaka. Treba istaknuti kako se napokon vratio veliki Lionel Messi.

Definitivno imamo ludi početak Lige prvaka…

E BAŠ ZATO SVI VOLE BJELICU: Evo što trener Dinama radi tijekom obiteljskog ručka!