VELIKI SKANDAL NA UTAKMICI TOTTENHAMA I LIVERPOOLA: Premier liga priznala ogromnu pogrešku!

U sedmom kolu engleskog Premiershipa vidjeli smo kontroverznu utakmicu između Tottenhama i Liverpoola. Klub iz Londona došao je do pobjede u sudačkoj nadoknadi.

Spursi su poveli u 36. minuti golom Sona, Gakpo je izjednačio u nadoknadi prvog poluvremena da bi Tottenham do pobjede došao autogolom Joela Matipa u šestoj minuti sudačke nadoknade. No, nakon utakmice opet se priča o sucima.

Naime, ključan detalj susreta dogodio se u 34. minuti utakmice kod rezultata 0:0 i u situaciji u kojoj je Liverpool već bio s igračem manje. Salah je odlično proigrao Luisa Diaza koji je izašao sam pred Vicarija i lijepo zabio, ali je linijski sudac označio zaleđe. Glavni sudac Simon Hooper bio je u kratkoj komunikaciji s VAR i onda je signalizirao da se gol neće priznati.

No, u prijenosu je pokazan trenutak u kojem je Diaz bio u navodnom zaleđu iako linija sa zadnjim igračem Tottenhama nije povučena, a golim okom bilo je vidljivo da Diaz nije bio u ofsajdu. Ni do kraja utakmice gledatelji nisu mogli vidjeti povučene linije da bi se nedugo nakon utakmice službenim priopćenjem oglasila sudačka organizacija Premier lige (PGMOL).

“Sudačka organizacija svjesna je značajne ljudske pogreške koja se dogodila na utakmici Tottenhama i Liverpoola. Gol Luisa Diaza poništen je signaliziranjem zaleđa sudaca na utakmici što je bila očita pogreška i gol je trebao biti priznat. No, VAR nije intervenirao. PGMOL će analizirati kako je došlo do takve pogreške te će kontaktirati Liverpool i priznati grešku”, stoji u službenom priopćenju.

PGMOL i dalje nije objavio snimku s povučenim linijama, ali to su učinili na televiziji BeIN Sports te se jasno vidi da Diaz nije bio u nedozvoljenoj poziciji. Dapače, Liverpoolov igrač djeluje dosta iza Tottenhamove obrane.

PREDSJEDNIK DINAMA POTVRDIO: EVO GDJE ĆE DINAMO IGRATI DOK ĆE SE GRADITI NOVI STADION!