U prijateljskom susretu reprezentacija Turske slavila je protiv Njemačke 3:2. Kod izvođenja himne Turske većinski dio tribina zapjevalo je u sav glas. Poslušajte i pogledajte ove scene iz Berlina.

Njemačka je povela već u petoj minuti golom Kai Havertza, ali sve se okrenulo na kraju prvog dijela. Prvo je u 38. minuti izjednačio Kadioglu, dok je u nadoknadi prvog dijela gol za 2-1 Turske postigao igrač Juventusa Kenan Yildiz.

Odmah na startu drugog poluvremena Njemačka je izbrisala zaostatak, u 49. minuti za 2-2 je pogodio centarfor dortmundske Borussije Fuellkrug. Na kraju su se ipak radovali Turci nakon što je jedanaesterac u 71. minuti realizirao Yusuf Sari za konačnih 3-2 gostiju.

Podsjećamo, Turska će u posljednjem kolu skupine D igrati kod Walesa, dok će Hrvatska na svom stadionu ugostiti Armeniju.