Nogometaši PSG-a četiri kola prije kraja prvenstva potvrdili su deseti naslov francuskog prvaka odigravši pred svojim navijačima na Parku prinčeva 1:1 protiv Lensa u utakmici 34. kola. Osvojeni bod bio je dovoljan PSG-u da ode na nedostižnih 16 bodova prednosti ispred Marseillea.

Lionel Messi je u 68. minuti doveo PSG u vodstvo krasnim udarcem s 22-23 metra nakon kojeg je lopta odsjela pod gredom Lensovog gola. Bio mu je to četvrti ligaški gol za PSG, vjerojatno i najljepši koji je zabio u utrci pariškog kluba za naslov.

Za konačan rezultat pobrinuo se Corentin Jean golom u 88. minuti, ali i vratar Lensa Jean-Louis Leca koji je imao nekoliko sjajnih reakcija u PSG-ovim napadima.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ MESSIJEV GOL

Messi je nakon osvojenog naslova na Instagramu objavio fotografiju proslave uz napisanu samo jednu riječ: “Prvaci.” U devet sati od objave skupio je više od pet milijuna lajkova.