Nogometaši Dinama došli su do teško izborene 1-0 pobjede na gostovanju kod Gorice koja ih je približila obrani naslova prvaka Hrvatske.

Pobjedu Dinamu, baš kao i na nedavnom gostovanju kod Rijeke, donio je kapetan Arijan Ademi pogotkom u 85. minuti.

Kako nogometaši Hajduka nisu uspjeli pobijediti Slaven Belupo na gostovanju u Koprivnici, gdje je utakmica završila bez pogodaka, a Osijek je još u subotu poražen u Rijeci, četiri kola prije kraja prvenstva Dinamo ima 69 bodova, pet više od Osijeka te šest više od Hajduka.

Povratak Ante Čačića na Dinamovu klupu nakon deset godina nije riješio problem Dinamove neefikasnosti. U odnosu na prethodnika Željka Kopića, Čačić je odlučio Brunu Petkovića zamijeniti Komnenom Andrićem i upravo je srbijanski centarfor imao najbolju Dinamovu priliku u prvom poluvremenu dvoboja u Velikoj Gorici.

U 85. minuti ni svemogući Kotarski nije mogao spriječiti pogodak, koji je postigao Dinamov kapetan Arijan Ademi. Dugačka akcija gostiju koja je počela od Bočkaja, dovela je loptu do Tolića na 20-ak metara, koji ju je uspio podići i prebaciti za Ademija. Ademi je ušao u kazneni prostor i lobao istrčalog Kotarskog. Lopta je pogodila vratnicu i odbila se u polje, ali prvi je na njoj ponovno bio Ademi i iz drugog pokušaja ju pospremio u mrežu.