Prekrasnu utakmicu sinoć su odigrali Napoli i Real Madrid u sklopu drugog kola Lige prvaka. ‘Kraljevi’ su na kraju slavili 2:3.

Aktualni talijanski prvak poveo je u 19. minuti preko Leo Ostigarda, ali Real je uspio do kraja poluvremena preokrenuti preko Vinicius Juniora i Bellinghama. U 54. minuti izjednačava Zielinski nakon što je uspješno realizirao najstrožu kaznu. I onda u 78. minuti dolazi do najljepšeg trenutka na utakmici.

Naime, urugvajski veznjak Federico Valverde postigao je pogodak koji se već sada može smatrati kandidatom za najljepši gol sezone. Modrić je izveo korner s desne strane. Obrana Napolija skokom je odbila centriranu loptu na gotovo 25 metara od gola. Tamo ju je Valverde štopao i pustio da jednom udari o travnjak, nakon čega ju je opalio desnicom. Putem do gola dirala je jednog igrača Napolija, udarila o prečku i zatim u leđa Napolijevog golmana Alexa Mereta.

Zanimljivo, njemu se službeno pripisao ovaj (auto)gol. No, ljubitelji nogometa slave sjajnog Urugvajca i njegovu raketu. Pojavila se snimka udarca i gola napravljena s istočne tribine Maradoninog stadiona. Valverdeova golčina iz ovog kuta djeluje još impresivnije. Na snimci je posebno zanimljivo uhvaćen delirij Judea Bellinghama zbog gola. Englez je prije toga na Maradoninom hramu zabio kao Maradona.