ZBOG OVOGA ĆE IĆI ŽESTOKA KAZNA: Delegat otkrio s čim je pogođen igrač Istre na Poljudu!

Istra je šokantnim pogotkom Matea Lisice iz 101. minute pobijedila Hajduk 1:0 na Poljudu u sedmom kolu SuperSport HNL-a. Bio je to prvi poraz splitskog kluba u novoj sezoni, koji sada s 15 bodova iz šest utakmica predvodi ljestvicu hrvatskog prvenstva.

Dok su Puljani slavili kasni pogodak, na klupama je došlo do gužve. U svemu tome netko je sa zapadne tribine Poljuda u glavu pogodio rezervnog igrača Istre, braniča Erica Bjorkandera (27). Švedski nogometaš morao je na šivanje jer mu je glava razbijena te je potekla krv.

“Nakon pogotka gostiju u 90+13 minuti prilikom slavlja gostujuće momčadi s zapadne tribine je prema klupi gostiju bačena staklena bočica koja je pogodila igrača gostiju s brojem 5 Bjorkander Nils Eric Rolanda te mu napravila posjekotinu na glavi”, stoji u službenom zapisniku utakmice odigrane pred rasprodanim Poljudom.

Bjorkander je u karijeri igrao za švedske klubove Mjällby i Sundsvall. Godine 2021. otišao je u turski Altay SK, a u Istru je stigao ovog ljeta kao slobodan igrač. Dosad je upisao dva nastupa za pulski klub, s kojim ima ugovor do ljeta 2025. Transfermarkt mu vrijednost procjenjuje na 500 tisuća eura.