Hajduku je i službeno propala ova sezona! Nakon 13 godina ostaje bez Europe, no trener Oreščanin je i dalje optimističan!

Splitski Hajduk je danas porazom od Osijeka u Gradskom vrtu ispao iz Hrvatskog kupa. Na žalost, ni u prvenstvu Splićanima ne ide puno bolje.

Trener Oreščanin je optimističan

Osijek je do vodstva nad Hajdukom došao već u 26. minuti, pogotkom Petra Bočkaja. Od 39. minute je na semaforu bilo već 2:0, a gol je postigao Nigerijac Ezekiel Henty. Splićani su u nastavku „stisnuli“, te su u 64. minuti smanjili prednost domaćina, pogotkom Adama Gyurcsa.

Usprkos svemu, trener Hajduka Siniša Oreščanin je zadovoljan i optimističan oko budućnosti svoje momčadi:

„Nogomet se igra za golove. Mislim da smo dobro ušli u utakmicu. Na dvije refule nam je Osijek zabio dva gola, pokušali smo se vratit i mislim da smo uspjeli. Mislim da je rezultat 1:0 za Osijek bio zaslužen, ali 2:0 je bilo previše. Drugo poluvrijeme je bilo naše. Pogodili smo stativu i zabili gol. Zadnjih desetak minuta bilo je malo kaotičnih situacija.“, kazao je Oreščanin pa nastavio:

„Sve u svemu zaslužena pobjeda Osijeka i čestitam im na prolasku. Meni kao treneru koji vodi klub tjedan dana ova utakmica daje razloga za optimizam. Znamo tko smo i kamo idemo!”

„Bile“ prije zimske stanke čekaju još dvije utakmice, domaći okršaj protiv Istre u subotu te nekad veliki derbi protiv Dinama, na Maksimiru, 16. prosinca.

„Skupit ćemo se još ove dvije utakmice. Sada je prvo Istra, a onda ćemo imati vremena spremiti se za derbi protiv Dinama.”, zaključio je Hajdukov trener.

Hajduk je ispadanjem iz kupa definitivno potvrdio kako ovo nije njegova godina i po mnogima šanse za nastup u Europi su mu se svele na minimum. Naime, Hrvatsku će sljedeće sezone u europskim natjecanjima predstavljati četiri kluba. Prva tri kluba iz HNL-a te pobjednik Kupa. Ako će jedna od tri prvoplasirana kluba biti ujedno i pobjednik kupa, onda u Europu ide i četvrtoplasirana momčad. Hajduk trenutno za četvrtoplasiranim Osijekom zaostaju osam bodova.

Dakle, Hajduku je jedina nada mogućnost da Kup osvoji netko od prve tri momčadi (Dinamo, Lokomotiva ili Rijeka), a sam pokuša u preostalih 20 kola prestići Goricu i Osijek.

Podsjetimo, Hajduk je zadnji put ostao bez nastupa u Europi 2006. godine. Tad je u prvenstvu završio peti iza Dinama, Rijeke, Osijeka i Varteksa, dok je u polufinalu Kupa zaustavljen od Rijeke.

OBJAVA KOJA POSTAJE VIRALNI HIT: Pogledajte što je Luka Modrić objavio prije nekoliko minuta!

TALIJANI IMAJU LOŠE VIJESTI: Inter odustaje od Vrsaljka zbog bizarnog razloga!