JE LI OVO NOVI DOKAZ DA JE JUVENTUS POVLAŠTEN U ITALIJI? Pogledajte zašto je Mihajlović poludio u velikom derbiju!

Spadate li u onu grupu ljudi koja misli kako Juventus ima pomoć sudaca u Italiji? Jučer se dogodio još jedan bizarni slučaj u Serie A, i naravno u korist giganta iz Torina…

Luda reakcija Mihajlovića

Juventus je odlučio odmoriti nekoliko igrača zbog uzvrata u Ligi prvaka protiv Monaca. I usprkos tome momčad i dalje izgleda kao da je za klasu iznad svih u Italiji. Torino, kojeg vodi srpski trener Siniša Mihajlović, bio je očito napaljen na tu utakmicu. Torino je čak i poveo u 52. minuti prekrasnim pogotkom Adama Ljajića. Ipak, Juventus se po tko zna koji put spasio. Higuain je pogodio u 92. minuti za 1:1.

Mario Mandžukić igrao je cijeli susret, ali bila to partija koja se treba brzo zaboraviti. Naš napadač očito se naviknuo na poziciju lijevog krila. Hrvat je zato bio akter događaja koji je sinoć podigao prašinu u Italiji.

Naime, Afriyie Acquah u 57. minuti nakon spornog prekršaja nad Mandžukićem – kad pogledamo snimku vidjet ćemo da je igrač Torina najprije izbio loptu, a onda je došlo do kontakta s Mandžukićem –  dobio je drugi žuti karton i Torino je morao do kraja utakmice igrati s igračem manje. Dobro su se držali sve do sudačke nadoknade kad je sjajni Argentinac zabio za konačnih 1:1.

To je bilo previše za Mihajlovića, koji je podivljao na tu odluku te na kraju završio i na tribinama. Srbin je svoju reakciju objasnio nakon utakmice u vrlo ljutitom tonu:

“Ja sam s klupe vidio da je Acquah dirao loptu, a ne Mandžukića. To znači da je to morao vidjeti i sudac. Ne trebaš biti nuklearni znastvenik da to vidiš. Za što služi četvrti sudac? Zaista? Bio je još u boljoj poziciji nego ja, ali ništa! To se ne smije događati. Ali nije to bila jedina pogreška. Još u prvom poluvremenu dobili smo čak tri žuta kartona, a meni nije jasno zašto. Znam, mogao sam napraviti neke poteze puno bolje, ali ovu utakmicu odlučio je sudac svojom velikom pogreškom”.

Ove sezone već nekoliko klubova napadalo je Juventus da imaju posebnu zaštitu kod sudaca, a među njima su: Roma, Napoli, Milan, Inter, a sada i Torino.