BRAVO, MLADIĆU: Nevjerojatan podatak vezan je za junaka Gorice koji je srušio Dinamo u 92. minuti!

Uvodne dvije utakmice 12. kola HNL-a završile su remijem bez golova (Rudeš – Slaven Belupo i Varaždin – Lokomotiva), a onda se Gorica pobrinula za novo veliko iznenađenje s obzirom da su prvi put u povijesti prve lige svladali Dinamo Zagreb.

Modri su imali 0:1 preko kapetana Arijana Ademija, ali do kraja utakmice vidjeli smo spektakularan preokret u režiji Vujnovića i Ante Mateja Jurića. Zanimljivo, bio je to tek drugi gol u HNL-u ovog 20-godišnjeg napadača, a prvi je zabio također u 92. minuti za pobjedu protiv Hajduka.

Bio je susret osmog kola HNL-a ove sezone. U 62. minuti Zvonimir Šarlija doveo je Splićane u vodstvo i Hajduk je sve do 87. minute imao tri boda u džepu. No, prvo je Gorica izjednačila pogotkom Dine Štigleca, dok se potpuni preokret dogodio u 92. minuti kada je Ante Matej Jurić pogodio za 2:1 domaćeg sastava.

Jurić je u Goricu stigao krajem siječnja 2022. godine iz Belišća, a pažnju na sebe skrenuo je odličnom polusezonom u Trećoj HNL istok kada je zabio 15 golova.

U sljedećem kolu Dinamo će igrati protiv Lokomotive, dok će Gorica u goste Rijeci.